KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15833060
nr 1583 3060
Rudolf Jelinek
(1880-1958), Österrike
Oljemålning, Mor och barn. Signerad. Olja på pannå, 80x58 cm, yttermått inklusive ram: 91x70 cm
Rudolf Jelinek, målare född 1880, död 1958.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 december 2023
kl 19:07:38
28/11 22:44:01